NewsletterFacebook

Edukacja

Zapraszamy grupy szkolne na filmy i bajki z bieżącego repertuaru. Terminy i godziny można ustalać indywidualnie.

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje filmowe, co oznacza, że możemy zagrać również starsze filmy i bajki, których nie mamy obecnie w repertuarze.

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne zapraszamy na filmy:

 • TWÓJ VINCENT
 • IGNACY LOYOLA
 • DWIE KORONY
 • CUDOWNY CHŁOPAK - wersja z napisami i z dubbingiem
 • ŚWIĘTY NIEZŁOMNY
 • ZIEMIA. NIEZWYKŁY DZIEŃ Z ŻYCIA PLANETY - wersja z napisami i z dubbingiem


 

 

OFERTA DLA SZKÓŁ

1. KINO wychowuje ZDROWE pokolenie - program edukacyjny na rok szkolny 2017/2018

Problem otyłości i nadwagi wśród polskich dzieci (według badań Instytutu Żywności i Żywienia co piąty uczeń ma nadmierną masę ciała*) oraz dorosłych przewija się w mediach, ale brak spójnej polityki dotyczącej profilaktyki otyłości i chorób żywieniowo zależnych oraz promocji zdrowego żywienia. Potrzebne jest wprowadzenie powszechnej edukacji kulinarnej do szkół. W programie szkół powinien znaleźć się przedmiot „Zdrowie”, aby umożliwić dzieciom i młodzieży zdobycie informacji na temat zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz nauczyć dbania o zdrowie.
*Na podstawie komentarza do raportu IŻIŻ prof. Mirosława Jarosza

Ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju wiedzę miało duży wpływ na powstanie Programu edukacyjnego na rok 2016/2017 oferowanego przez kino LUNA. Niezwykle pozytywny odbiór, z jakim Program spotkał się ze strony uczniów i nauczycieli oraz wysoki wynik frekwencyjny sprawił, że Program będzie miał swoją kontynuację w roku szkolnym 2017/2018.

Program KINO wychowuje ZDROWE pokolenie ma na celu zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia uczniów, zadbanie o ich zdrowie i kondycję, wyposażenie ich w praktyczną wiedzę, umiejętności i odpowiednią motywację. Program obejmuje zagadnienia z zakresu edukacji przyrodniczej, społecznej i ekonomicznej i przeznaczony jest do realizacji w klasach II i III SP, IV-VIII SP oraz liceum.

Program KINO wychowuje ZDROWE pokolenie został opracowany w oparciu o filmy dokumentalne. Obejmuje on dziewięć pozycji filmowych (Lista tytułów w Załączniku), w ramach których realizowane są uniwersalne treści ekonomiczno-społeczne i kształtowane są umiejętności niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie. Wierzymy, że kino dokumentalne może kształtować opinie i wpływać na światopogląd. Do każdego tytułu opracowane zostały gotowe scenariusze z obudową merytoryczną i metodyczną. Scenariusze są modyfikowane, uzupełniane, aby jak najbardziej były spójne z realizowanymi treściami i dostosowane do podstawy programowej klas II-III SP, IV-VIII SP oraz liceum.

Bloki filmowe nie stanowią cyklu, filmy można dowolnie łączyć bądź wybrać jedynie pojedyncze projekcje. Prelekcje poprowadzą wybrani specjaliści, np. dietetycy, coachowie zdrowia i żywienia, ekonomiści, socjologowie, itp. Po każdym spotkaniu nauczyciele otrzymają przygotowane przez ekspertów scenariusze lekcji o zdrowym stylu życia, stanowiące doskonałe wsparcie w rozwijaniu edukacji prozdrowotnej uczniów.

W załącznikach na dole strony pełny opis programu oraz wykaz filmów.

 

2. KINO-TRAMPKOWE ROZMOWY O DORASTANIU - program edukacyjny na rok szkolny 2017/2018

Zapraszamy serdecznie Państwa i Państwa klasy na wyjątkowe spotkania i rozmowy, do których pretekstem będą filmy opowiadające o młodych bohaterach - równolatkach. Zarażamy naszą pasją – filmami, a przy okazji wykorzystujemy te filmy do rozmowy o życiu i o jakości utworu audiowizualnego. Rozmawiamy o ważnych cechach charakteru, które warto szlifować, rozmawiamy o filozofii, kulturze, społeczeństwie, przyglądamy się językowi filmu – bo przez niego rozmawia z nami reżyser; zastanawiamy się czy historie filmowe są ważnym elementem naszego życia.
Spotkania poprowadzą organizatorzy Kina w Trampkach – Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli (www.kinowtrampkach.pl).

W programie znalazło się 12 tytułów z podziałem na kategorie wiekowe:

 • klasy I-III SP - Tęcza, Zielona szkoła, Najlepsze przyjaciółki
 • klasy IV-VI SP - Chór, Mały gangster, Mecz o wszystko
 • klasy VII-VIII SP oraz I klasa szkoły średniej - Kauwboy. Chłopiec i kawka, Moja chuda siostra
 • klasy II-III szkoły średniej - Ave, Uciekinier, Biegnij Amelio!, Goodbye Berlin

Filmy z danej kategorii wiekowej można dowolnie łączyć lub wybrać pojedynczą projekcję. Po seansie odbywa się spotkanie tematyczne z przedstawicielami festiwalu Kino w Trampkach.
Projekcje odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki. Start projekcji ok. godz. 9:00-10:00

W załącznikach na dole strony opisy filmów.

 

JAK ZAREZERWOWAĆ SEANS:

 • terminy i godziny projekcji ustala się indywidualnie pod nr tel. 606 544 851 (pon-pt 8:00-16:00) lub mailowo edukacja@kinoluna.pl
 • projekcje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych (start projekcji ok. godz. 9:00-10:00)
 • grupy łączone są według wieku - klasy I-III, IV-VI SP, VII-VIII SP oraz I szkoły średniej, oraz klasy II-IV szkoły średniej
 • minimalna frekwencja to jedna klasa
 • cena biletu od ucznia to 12 zł
 • nauczyciele nie płacą za bilety, na 15 uczniów przypada jeden bezpłatny opiekun. W przypadku większej ilości opiekunów, dodatkowe osoby płacą za bilety tyle, co uczniowie (12 zł)

 

3. SLAJDY PODRÓŻNICZE dla uczniów

Pokazy podróżnicze dla dzieci są doskonałym uzupełnieniem lekcji geografii, jak i świetną zabawą, podczas której dzieci poznają najdalsze zakątki świata. Zdjęciom i opowieściom podróżnika towarzyszy muzyka etniczna i prezentacja przedmiotów przywiezionych z podróży.

Przebieg pokazu oraz czas jego trwania jest dostosowany do wieku uczniów - organizujemy lekcje dla wszystkich grup wiekowych.
Pokaz składa się z prezentacji zdjęć, prelekcji oraz pytań uczniów.
Pokazy realizujemy na zamówienie - od poniedziałku do piątki w godzinach porannych.
Spotkanie odbywa się przy grupie liczącej około 100 uczniów.
Koszt biletu 12 zł.
W sprawie umówienia dogodnego dla Państwa terminu i tematu pokazu prosimy o kontakt telefoniczny: 608 259 225 lub mailowy: info@slajdypodroznicze.pl.
Szczegóły dostępne TUTAJ

 

OFERTA DLA PRZEDSZKOLI

BAJKOWE SPOTKANIA Z MUZYKĄ 

Spotkania będą polegały na połączeniu animacji na ekranie i warsztatów rytmiczno-muzycznych dla dzieci. Podczas każdego ze spotkań będzie prezentowany dokładnie jeden instrument perkusyjny, jego historia, pochodzenie, techniki wykonawcze i sposoby wydobycia dźwięku. Ćwiczenia będą skorelowane z tym, co dzieci zobaczą na dużym ekranie, czyli wybranymi bajkami spośród polskich animacji. W przypadku mniejszej ilości dzieci Prowadząca wprowadzi także do warsztatów elementy ruchowe.

Spotkania będą trwały około 45 minut (20 min to bajki, 25 min. warsztatów).
Bilety: 20 zł od dziecka. Minimalna grupa: 25 osób. 
Przy grupie powyżej 40 osób możliwość negocjacji ceny

Prowadząca warsztaty: Jagoda Jabłonowska - absolwentka Akademii Muzycznej w klasie perkusji. Współpracuje z orkiestrą Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz z Teatrem Polskim. Jest założycielem klasy perkusji w Miejskiej Szkole Artystycznej I stopnia im Konstantego Ryszarda Domagały. Prowadzi też eksperymentalną klasę perkusji w przedszkolu Rubik Music School, w którym w tajniki perkusji wdraża kilkuletnich entuzjastów sztuki perkusyjnej.

Warsztaty odbywają się w godzinach porannych - dokładne terminy do ustalenia z przedszkolem.

 

 

 

Koordynator projektów edukacyjnych
Natalia Czarnowska
edukacja@kinoluna.pl
tel.: 22 628 96 98
kom.: 606 544 851
Do ściągnięcia: