NewsletterFacebook

Amerykański sen po polsku

Zapraszamy w czwartek, 10 stycznia o godz. 19.00 na pokaz slajdów:“Amerykański sen po polsku” autorstwa Arkadego Pawła Fiedlera. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Slajdy In Mundo w Lunie”, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

Czy Green Point to wstydliwa dzielnica Nowego Jorku? Kim byli pierwsi Polacy, którzy przybyli na ziemie Nowego Świata? Czym zajmują się polscy teksańczycy? Czy amerykański sen może się spełnić?

W Stanach Zjednoczonych kocham się od pierwszego wejrzenia, gdy w 2010 roku poleciałam za ocean by pracować jako niania w Nowym Jorku. Wracałam tam wielokrotnie, za każdym razem bardziej zagłębiając się w amerykański świat. Tym razem jednak, postanowiłam zobaczyć USA śladami Polaków. To mądra, czasami wzruszająca i czasami zabawna podróż, przez patriotyzm, kłamstwa i nowe nadzieje.

 

Małgorzata Szumska (ur. 1988) – aktorka teatru lalek, przewodniczka, podróżniczka, instruktorka jogi. Zainteresowana historią swojej rodziny odbyła sentymentalną podróż na Syberię śladami zesłanych tam dziadków, która zaowocowała jej debiutancką książką Zielona sukienkaTwarze tajfunu powstały po ponad siedmiu miesiącach pracy humanitarnej i wolontariatu na wyspie Bantayan na Filipinach.