NewsletterFacebook

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

LasseMajas Detektivbyrå - Det första mysteriet

Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło. 

Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie. 

PROJEKCJA 17 marca 11.30 będzie poprzedzona pokazem specjalnym "Na tropie śladów".
"Na tropie śladów", to pokaz technik detektywistycznych przygotowany przez Fundację Paragraf 22. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane działania profesjonalnego sprzętu technik kryminalistycznych, który umożliwia ujawnianie śladów. Dzieci dowiedzą się więcej o specyfice linii papilarnych i poznają sposoby na zdejmowanie odcisków palców.
Czas trwania pokazu przed filmem: ok. 20-30 minut

Gatunek: 
familijny
Kraj produkcji: 
Szwecja
Rok produkcji: 
2018
Czas trwania: 
95 min
Reżyseria: 
Josephine Bornebusch
Scenariusz: 
Henrik Engström, Mattias Grosin
Obsada: 
Ester Vuori, Frank Dorsin, Johan Rheborg