NewsletterFacebook

To, co ważne. Krótkie dla najmłodszych

Żegnaj, Baltazarze!
reż. Rafael Sommerhalder
Na ogromnym polu poznajemy samotnego stracha na wróble, Baltazara. Pewnego dnia znajduje muszlę. Oczarowany jej dźwiękiem Baltazar zostawia wszystko i wyrusza w podróż w poszukiwaniu morza.

Pan Patyk
reż. Jeroen Jaspaert, Daniel Snaddon
Pan Patyk nie jest zwykłym patykiem, choć wszyscy go z takim mylą. Ma piękny dom w drzewie, jest ojcem rodziny, ma żonę – Panią Patykową. Gdy pewnego dnia znów ktoś w wyniku nieporozumienia bierze go za zwykły patyk, bohater niebezpiecznie oddala się od domu. Znalezienie drogi powrotnej może okazać się niemożliwe. Co stanie się z jego rodziną? Czy Panu Patykowi uda się wrócić?

Lilou
reż. Rawan Rahim
Lilou jest ciekawska, ale też bardzo nieśmiała. Jej nieodłącznym towarzyszem jest kot. Pewnego dnia dziewczyna otrzymuje tajemniczą moc – może zobaczyć przeszłość mijanych na ulicy osób. Co wyniknie ze spotkania z grubiańskim i nieprzyjemnym staruszkiem?

Moroszka
reż. Polina Minchenok
Próbowaliście kiedyś namówić wilka, żeby jadał bliny z moroszkami zamiast tłustych owieczek? Mała dziewczynka wpadła na taki pomysł. Postanowiła wychować i zaprzyjaźnić się z wielkim wilkiem o ostrych kłach, którego bali się wszyscy mieszkańcy wioski.

Ograniczenie wiekowe: 5+

 

Czas trwania: 
75 min