NewsletterFacebook

Mozaika latynoamerykańska. Boliwia, Peru, Ekwador

Zapraszamy w czwartek, 22 listopada o godz. 19.00 na pokaz slajdów:“Mozaika latynoamerykańska. Boliwia, Peru, Ekwador” autorstwa Bartka Rubika. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Slajdy In Mundo w Lunie”, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

Religia w Ameryce Łacińskiej to sfera życia, która przybysza z Europy już przy pierwszym kontakcie fascynuje i zaskakuje synkretyzmem – chrześcijaństwo przywiezione przez kolonizatorów przeplata się tu z wierzeniami rdzennej ludności oraz animistycznymi rytuałami z Czarnej Afryki. Podczas pokazu Bartek Rubik zaprezentuję wybrane święta, rytuały i wierzenia, których był świadkiem podczas swoich podróży. Weźmiemy udział w festiwalu Tinku oraz zagłębimy się w czeluści kopalni srebra w Potosi w Boliwii. W brazylijskim Salvador de Bahia przyjrzymy się mistycznej ceremonii candomble. Odbędziemy także pielgrzymkę Senor de Qolloriti w peruwiańskich Andach i odwiedzimy największy w całej Ameryce targ czarowników.

Bartek Rubik – z zamiłowania fotograf dokumentujący zwyczaje i tradycje mieszkańców w różnych zakątkach świata. Tematem jego fotoreportaży są przede wszystkim ceremonie, rytuały oraz festiwale religijne i kulturowe. Najchętniej wraca do Peru, Boliwii, Indii oraz Etiopii.