NewsletterFacebook

Walizka

Walizka


Fransua Żako (Adam Ferency) poszukuje prawdy. Prowadzony przez Narratora i Automatyczną Sekretarkę, pokonuje drogę z domu do Muzeum Zagłady, aby tam, na jednej z walizek z Auschwitz, rozpoznać nazwisko swojego ojca. Nie jest to jednak zwykły spacer, ale droga ku odzyskaniu pamięci i tożsamości. Prawda, której brakowało mu przez całe życie nagle uderzy w niego z niebywałą siłą. Ten gwałtowny zwrot sprawi, że powrócą wspomnienia, sytuacje, pytania, które przez lata nie mogły doczekać się odpowiedzi. Przed oczami bohatera przepłynie całe życie: dziecięce wspomnienia, sny, spotkania, podróże, różne etapy nieporadnej drogi ku odkryciu samego siebie.

TEATROTEKA w KINIE LUNA / TEATROTEKA ŁĄCZY POKOLENIA
Z inicjatywy Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Kina Luna został zorganizowany cykl projekcji pn. TEATROTEKA W LUNIE. W ramach projektu od lipca do grudnia 2018 roku, w co drugi wtorek o godz. 19:00, w warszawskim kinie Luna będą odbywały się pokazy wybranych spektakli z cyklu TEATROTEKA. Głównym celem projektu jest zapoznanie z TEATROTEKĄ szerokiego kręgu odbiorców, w tym włączenie do grupy odbiorców osób starszych i uczynienie współczesnych tekstów kultury interesującymi i przystępnymi dla widzów wszystkich pokoleń.
Każda z 10-ciu zaplanowanych projekcji będzie wzbogacona o spotkanie z twórcami, które zostanie zorganizowane w sposób pozwalający na przybliżenie tematyki prezentowanych utworów widowni zróżnicowanej pod względem wiekowym.

Wstęp wolny, bilety należy odebrać w kasie lub zarezerwować online.

Więcej informacji w zakładce Wydarzenia

Gatunek: 
teatr na ekranie
Czas trwania: 
67 min
Reżyseria: 
Wawrzyniec Kostrzewski
Scenariusz: 
Małgorzata Sikorska-Miszczuk
Dystrybutor: 
WFDIF