NewsletterFacebook

WJFF: Dzień kina niemieckiego

Ciekawa opowieść / A Good Story, reż. Martin-Christopher Bode, Niemcy 2013, 20’, fab. W sklepie z antykami na granicy polsko-niemieckiej Helga Landowsky znajduje uszkodzony dzban. Bohaterka pragnie go zdobyć za wszelką cenę. Kiedy zaczyna targować się z antykwariuszem, okazuje się, że nie są sobie tak obcy, jak w pierwszej chwili mogłoby się wydawać.

Cannes, LA Shorts Fest, Toronoto Short FF, Shanghai IFF.

 

Nazwij ją Lotte! / Call her Lotte!, reż Annekathrin Wetzel, Niemcy 2014, 17’, fab. Przyjaźń Marii i jej żydowskiej przyjaciółki Lei okazuje się silniejsza niż dyktatura Hitlera i nazistowski terror. Jednak sytuacja zaczyna się zmieniać, kiedy mąż Marii­ Hans z żądnego przygód młodzieńca staje się wysokim rangą oficerem SS.

Cannes 2014, LA JFF, Potsdam FF, UK JFF.

 

Ponury szabas / Gloomy Sabbath, reż. Amit Epstein, Niemcy 2013, 15’, fab.

Christian bierze za rękę swoją babkę, leżącą na łożu śmierci. Niespodziewanie, kobieta się budzi i rozpoczyna radosną opowieść o swym barwnym życiu.

Berlin JFF, Interfilm FF for shorts in Berlin, Wiesbaden FF.

 

Nos Salomei / Salomea's Nose, reż. Susan Korda, Niemcy/USA 2014, 23’, fab. Salomea wspomina dzień, w którym została oszpecona przez swoich braci Maxa i Karla. Tragikomedia o rywalizacji pewnego rodzeństwa.

San Francisco JFF, Los Angeles Short FF, UK JFF.