NewsletterFacebook

Zwierzęta

Znany z doskonałego "Wymyku" z 2011 roku Greg Zgliński serwuje widzom schizofreniczną jazdę bez trzymanki utrzymaną w stylu filmów Davida Lyncha i Romana Polańskiego. "Zwierzęta" to polsko-austriacko-szwajcarska koprodukcja czerpiąca z bogatego skarbca puzzle films, czyli filmowych zagadek, które za pomocą ciekawych narracyjnych rozwiązań zmuszają widza do nieustannego aktualizowania wiedzy o bohaterach i zamieszkiwanym przez nich świecie. 

 

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek – potrącenie owcy – rozpoczynający spiralę zagadek i niedorzeczności.

 

Gośćmi pokazu premierowego w Kinie Luna będą reżyser Greg Zgliński i wcielająca się w jedną z głównych ról aktorka Mona Petri. Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami.

Gatunek: 
Thriller
Kraj produkcji: 
Austria / Polska / Szwajcaria
Rok produkcji: 
2017
Czas trwania: 
95 min
Reżyseria: 
Greg Zglinski
Scenariusz: 
Greg Zglinski, Jörg Kalt
Obsada: 
Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri
Dystrybutor: 
Velvet Spoon