NewsletterFacebook

"Człowiek delfin" - pokaz specjalny z udziałem gości

Wydarzenie trwa od: 
29 Sierpień 2018 - 19:00

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu "Człowiek delfin", przebój festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Po pokazie rozmowa z Dorotą Niedźwiecką, trenerką oddechu z Fundacji Art of Living i Tomaszem Nitką, wielokrotnym rekordzistą Polski we freedivingu i instruktorem nurkowania

"Człowiek delfin" to niezwykła historia Jacques’a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronę oceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Teraz poznajemy go jeszcze bliżej.

Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie pozwoliło Mayolowi dotrzeć do granic ludzkiego ciała i odkryć głęboką więź człowieka z morzem.

Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciół Mayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem jest Jean-Marc Barr – odtwórca roli Mayola w „Wielkim błękicie”.

„Człowiek delfin” otrzymał Nagrodę Czytelników „Co Jest Grane 24” na 15. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity. Film wchodzi do kin 17 sierpnia.

Spotkanie po filmie poprowadzi Łukasz Knap.

Bilety zakup/rezerwacja : https://bit.ly/2KHyHpJ

-----
zobacz zwiastun filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=Tq4-0cn3lHU

polub
Against Gravity: https://www.facebook.com/filmyAgainstGravity/?ref=br_rs
Millennium Docs Against Gravity:
https://www.facebook.com/MillenniumDocsAgainstGravity
Kino Luna: https://www.facebook.com/KinoLuna