NewsletterFacebook

Zrozumieć ucznia z zespołem Aspergera

Wydarzenie trwa od: 
08 Październik 2018 - 19:00

Zrozumieć ucznia z zespołem Aspergera


Projekcja filmu "Normalny Autystyczny Film" + prelekcja/Fundacja AlterEdu + losowanie książek " Mam zespół Aspergera" autorstwa Karoliny Dyrdy i Edyty Ołdak

 
Agnieszka Sozańska z Fundacji AlterEdu przybliży
specyfikę funkcjonowania dziecka ze spektrum w szkole z perspektywy nauczyciela specjalisty i rodzica. Wykorzystując własne wieloletnie doświadczenie oraz bazując na współpracy z międzynarodowymi stowarzyszeniami specjalizującymi się w pracy w tej dziedzinie, przekaże wiele konkretnych wskazówek, jak postępować z uczniem ze spektrum autyzmu.


----------

Bilety: https://bit.ly/2xMjiAy (21pln/18pln/15pln)

----------

Opis filmu:
Bohaterowie filmu to pięcioro niezwykłych młodych ludzi dotkniętych zespołem Aspergera. Film, kręcony przez dwa lata intymny portret społecznej inności, udowadnia, że zespół Aspergera to nie tyle choroba, co odmienny sposób postrzegania świata. Lukáš ma charakterystyczne poczucie humoru, kocha filmy i pisze scenariusze. Denis to wirtuoz fortepianu, który jest w stanie zagrać najtrudniejsze klasyczne utwory (jego interpretacje Chopina, Vivaldiego, Beethovena i Dvořáka pojawiają się w ścieżce dźwiękowej filmu). Jest przy tym niezwykle inteligentny i oczytany. Uwielbia "Małego Księcia", którego za każdym razem odczytuje na nowo. Depresyjna nastolatka Majda kocha rap, za pomocą którego wyrzuca z siebie nienawiść, którą czuje do samej siebie, rodziców i świata. Jej śmiałe teksty opisują otaczający świat z rozbrajającą szczerością. Dwunastoletnia Marjamka doskonale zna angielski i bez problemu potrafi opowiadać w tym języku długie historie, a jej młodszy brat Ahmed jest z kolei niezwykle przyjacielski. Pięcioro niezwykłych młodych ludzi dotkniętych zespołem Aspergera, których społeczeństwo określa mianem "aspergerowców". Kręcony przez dwa lata intymny portret społecznej inności pokazuje prawdziwe oblicze bohaterów oraz ich relacje z rzeczywistością. Unaocznia to, co sytuuje ich poza granicami społecznej normalności, zachęcając do refleksji, czym tak naprawdę jest pojęcie zdrowia psychicznego. Udowadnia, że zespół Aspergera to nie tyle choroba, co odmienny sposób postrzegania świata. Ta poetycka przypowieść o pięknie bycia innym skłania do podjęcia próby zrozumienia fascynującego świata ludzi z zespołem Aspergera i ich sposobu myślenia.

Partner: Fundacja AlterEdu, która działa m.in. na rzecz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, prowadzi także szkolenia dla nauczycieli uczących dzieci i młodzież z Zespołem Aspergera (ZA).
http://fundacja-alteredu.pl