NewsletterFacebook

Sierpniowe Niedziele z muzyką

Wydarzenie trwa od: 
25 Sierpień 2019 - 14:30

Przez wszystkie letnie niedziele Luna zachęca do spotkania z kulturą wyższą na wielkim ekranie kinowym.

W lipcu skupimy się na sztukach plastycznych, natomiast w sierpniu na muzyce.

Mamy nadzieję, że szerokie spektrum naszych propozycji sprawi, że każdy z naszych widzów znajdzie wśród nich coś dla siebie 

 

Zapraszamy!

 

Harmonogram projekcji poniżej

 

25/08, godz. 14:30

 

Ella. Tylko jedna z tych rzeczy (POKAZ PREMIEROWY W POLSCE)

Ella Fitzgerald miała zaledwie 15 lat kiedy w roku 1934 wygrała konkurs talentów w Teatrze Apollo w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy przemieniła się w gwiazdę.

“Ella: Tylko jedna z tych rzeczy” zabiera nas w podróż przez ponad sześć dekad, podczas których jej zachwycający głos zamienił w radość osobiste tragedie i problemy ówczesnych czasów.

W filmie pokazane są niewidziane dotąd zdjęcia i wywiady, które pokazują życie Elli Fitzgerald oraz historię jej życia – życia czarnej kobiety, która zrobiła karierę w czasach niesamowitego rasizmu.

Oto Ella jakiej nie znał świat – twarda, zamyślona, zabawna, olśniewająca innowatorka w muzyce.

Film odkrywa także nieznane dotąd fakty dotyczące Elli walczącej o Prawa Obywatelskie oraz dylematy z jakimi walczyła prywatnie przez całe swoje życie: głód występów przed wielbiąca ją publicznością i nieustanną tęsknotę za mężem i synem.

W momencie kiedy stała się najwspanialsza piosenkarką na świecie, jej pianista i przyjaciel Oscar Peterson powiedział, że Ella „była najbardziej samotną kobietą na świecie”. Z kolei Jamie Cullum powiedział, że „jej muzyka jest z jednym z powodów, dla których warto żyć na tej planecie”.

Wywiadów udzielili: Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Cleo Laine, Andre Previn, Norma Miller, Patti Austin, Izsak Perlman, Margo Jefferson, Will Friedwald, oraz rzadko udzielający wywiadów syn Elli - Ray Brown Jr.

 

 

 

Ceny biletów: Normalny 30zł, ulgowy 25zł